Takmer tristo metrov dlhá výletná loď tak dostane novú šancu, ako privítať návštevníkov na svojej palube. Zatiaľ je natrvalo zakotvená v dubajskom prístave Mine Rashid a podľa najnovších informácií ponúkne trinásť reštaurácií a prinajmenšom rovnako veľa barov. Prví hostia už mali možnosť loď navštíviť a ubytovať sa, oficiálne a slávnostne ju však otvoria v októbri tohto roka.

Emirát odkúpil loď ešte v predkrízovom období, keď sa mu darilo nesmierne prosperovať a zároveň aj míňať na okázalé projekty. Vtedajšia investícia do lode sa tak mohla zdať dobrou myšlienkou, hoci nakoniec zapadla. Loď dnes po otvorení môže konečne začať prinášať zisky svojim majiteľom.

/data/MediaLibrary/articles/13262/1x-1.jpgzdroj: qe2.com

Spoločnosť Istithmar World PJSC, ktorá je v Dubaji vo vlastníctve štátu, odkúpila loď od spoločnosti Cunard v roku 2007. Odvtedy sa premeškalo niekoľko dátumov otvorenia a rôzne plány od likvidácie lode až po jej prepracovanie na hotel, ktorý si prenajme Ázia.

Napokon zvíťazil zdravý rozum a loď dostane druhú šancu. Na tento cieľ a na prepracovanie lode bolo podľa oficiálnych informácií potrebných 2,7 milióna pracovných hodín.

Oceánska loď, ktorá sa do vôd Atlantiku vnorila už takmer pred štyridsiatimi rokmi, po prvýkrát vyplávala na oceán ešte v roku 1969 z južného Anglicka do New Yorku. Loď mala kapacitu vyše 1 900 pasažierov a posádku tvorilo viac ako tisíc ľudí. Najnovšie v nej budú môcť niekoľko nocí stráviť aj slovenskí návštevníci Dubaja.