Červené auto je jedným zo 158 exemplárov tohto typu, ktoré v továrni Ferrari vyrobili pre britský trh s volantom na pravej strane. Je to tiež prvé Ferrari, ktoré vlastnil sir Elton John. Kúpil si ho v roku 1973. Mal vtedy 26 rokov a práve vydal svoj siedmy štúdiový album Goodbye Yellow Brick Road. Legendárny spevák predal svoje Ferrari Daytona už o dva roky neskôr, v roku 1975. Odvtedy ho vlastnilo viacero ľudí, ale všetci boli členmi exkluzívneho Klubu majiteľov Ferrari. Jeden z nich ho mal 16 rokov. Naposledy vozidlo predali v roku 2017 a teraz ide na aukciu z pozostalosti po poslednom vlastníkovi.

/data/MediaLibrary/articles/15860/fer-1.jpgzdroj: Thedrive.com

Dobre udržiavané

Počas 47 rokov, odkedy ho vyrobili, bolo Ferrari pomerne dosť využívané. Najazdených má 82 000 míľ, čo je 132 000 kilometrov. To by však nemalo prípadných záujemcov vôbec odrádzať, pretože auto bolo veľmi dobre udržiavané. Má pôvodnú servisnú knižku od výrobcu, kde je zaznačený každý úkon až do súčasnosti a priložené sú aj záznamy o všetkých povinných technických a emisných kontrolách. Daytona je v pôvodnom stave tak, ako vyšla z fabriky, a sériové čísla všetkých dielcov sa zhodujú so zapísanými údajmi. Jediné, čo sa vymenilo, je čierny kožený poťah interiéru. V roku 2017 ho nahradili novým, ale tak, aby zodpovedal pôvodnému.

/data/MediaLibrary/articles/15860/fer-4.jpgzdroj: Thedrive.com

Aukcia športových áut

Auto je súčasťou dražby, ktorú organizuje Silverstone Auctions v Británii 21. septembra. Na nej sa bude ponúkať 34 športiakov talianskej značky a ďalších 34 Porsche. Eltonovo Ferrari patrí s odhadovanou cenou 425 000 až 475 000 libier k najdrahším kúskom.