Udialo sa tak len dva dni po tom, čo úrady začali preverovať dominantné postavenie jeho firmy na tamojšom trhu.

Záujmom krajiny je podporovať aj domácich podnikateľov, ktorí však majú problém presadiť sa na domovskom trhu. Jeff Bezos aj preto uviedol, že investuje v Indii miliardu dolárov do digitalizácie malých a stredných podnikov, čo im umožní on-line predaj a prevádzku.

Cieľom je, aby sa z jeho spoločnosti stal elektronický obchodný gigant v druhom najľudnatejšom štáte sveta a zároveň podporoval indickú ekonomiku, čo žiadajú tamojšie úrady.

Americký podnikateľ naznačil, že aktivity majú viesť k tomu, aby sa do roku 2025 podporoval export indických výrobkov v hodnote desať miliárd dolárov do celého sveta.

Poukázal na fakt, že krajina učinila veľa v digitálnom a technologickom pokroku, a na rastúci význam Indie. Dokonca verí, že 21. storočie bude indickým storočím. Ideálne v spolupráci s americkými spoločnosťami.

Spoločnosti Amazon aj Flipkart, ktorý bol založený v Indii, ale v roku 2018 ho kúpil americký Walmart, čelia na trhu v ázijskej krajine čoraz väčšej kontrole napriek popularite medzi zákazníkmi.

Indická komisia pre hospodársku súťaž totiž začiatkom minulého týždňa avizovala, že obe spoločnosti vyšetruje práve z dôvodu podkopávania tradičných obchodníkov a uprednostňovania partnerských či preferovaných predajcov.