Séria Marvel Cinematic Universe vznikla pred 11 rokmi. Prvý film o Avengers sa objavil pred siedmimi rokmi. Novinka je štvrtou a poslednou snímkou o Avengers. Ako taká bola veľmi očakávaná a tomu zodpovedajú aj tržby. Na hranicu 500 miliónov dolárov sa film dostal za tri dni, miliardu pokoril po piatich dňoch a sumu 1,5 miliardy dosiahol za 8 dní.

Producenti musia byť mimoriadne spokojní, pretože doterajšie svetové rekordy v tejto oblasti držal práve predchádzajúci diel série Avangers, teda film Infinity War. Zarobil 500 miliónov dolárov za päť dní, miliardu za 11 dní a 1,5 miliardy za 18 dní. Svojho predchodcu novinka porazila na hlavu aj v ďalšej oblasti. Kým Avengers: Infinity War zarobil vlani počas svojho otváracieho víkendu 640 miliónov dolárov a stanovil tým svetový rekord, Avengers: Endgame ho teraz prekonal takmer dvojnásobne a počas prvého víkendu zarobil 1,22 miliardy.

Prekoná aj Avatara?

Jediné, kde predchádzajúci diel zatiaľ vedie, je celkový zárobok. Momentálne predstavuje 2,05 miliardy pre Infinity War a 1,66 miliardy pre Endgame. Novinka sa však ešte stále šplhá vyššie. Otázkou je, či dosiahne aj na najvyššiu priečku. Podľa odborníkov totiž pri filmoch z takýchto sérií je typický obrovský záujem fanúšikov tesne po uvedení do kín, ktorý neskôr prudko opadne.

Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias je Avatar z roku 2009, ktorý svojim tvorcom vyniesol 2,79 miliardy dolárov. Na druhom mieste je ďalšia snímka Jamesa Camerona – Titanic z roku 1997, ktorý zarobil 2,19 miliardy dolárov. Je pravdepodobné, že Endgame sa dostane minimálne medzi tieto dva filmy. Či však potrvá divácky ošiaľ dostatočne dlho na to, aby snímka prekonala Avatara, si zatiaľ netrúfa nikto predpovedať.